התמודדות עם אובדן ברוח בודהיסטית

תהליכי פרידה ואבל הנם תהליכים ארוכים, המציבים בפנינו התמודדות עם תחושות מורכבות ועוצמתיות שמשנות את חיינו ואת המציאות הפנימית והחיצונית בה אנו חיים.

החיים החדשים מלווים בתחושת געגוע וחוסר, איבוד משמעות וקרקע יציבה ועוד. לכל אלו, מתלווה, פעמים רבות,תחושת ניתוק מתוך המרקם החברתי והאנושי המלווה בבדידות קשה.
התפישה הבודהיסטית, יחד עם גישת החיים שהיא מביאה, מזמינה אותנו להזכר שאהבה לאדם ואבל על מותו, הם חלק בלתי נפרד מהיותינו בני-אנוש.
עם האימון והתרגול, הלב לומד להפתח, גם אל מול הכאב הגדול. האפשרות שלנו לגעת בעדינות במקומות הכואבים, לקבל אותם כחלק בלתי נפרד מחיינו, להכיר בגלים המשתנים של התחושות ושל הרגשות ולהתמסר להם, מאפשרים לנו, אט אט לחזור לנשום. לחזור אל חיק ההוויה האוהבת של האנשות ולהרגיש את החיים עצמם. עם כל מה שהם מביאים אלינו.

 

מתוך החוויה האישית שלי וכן של רבים שאני זוכה ללוות, שהתרגול הבודהיסטי מהווה כר רגיש, מנחם ומפתח, בעתות אבל, אני מקדישה את זמני ליצירת מרחבים בהם נוכל להפגש יחד.
 

במסגרת עמותת "שותפים למסע", אני מובילה ומנחה את תחום ההתמודדות עם אובדן ואבל ברוח בודהיסטית.
 

קבוצת תרגול ושיח ברוח בודהיסטי- להתמודדות עם אובדן ואבל

במסגרת "שותפים למסע"

קבוצת ימי רביעי 19:30-21:00, פסיכו-דהרמה, קמפוס ברושים

קבוצת ימי ראשון 20:00-21:30, בית אימון הרוח, כפר ויתקין

* בקרוב תפתחנה קבוצות בבאר שבע ובפרדס חנה
הקבוצה מהווה מרחב של מפגש לבבי ורך, המשותף לאנשים שמתמודדים עם אובדן (ללא קשר לזמן שעבר מאז). יחד נבדוק איך והאם החוכמה והתרגול הבודהיסטי יכולים לעמוד לרשותנו בהתמודדות המורכבת והרגישה הזו – התמודדות עם פרידה. ובעיקר, מתאפשר מרחב שבו מותר לפגוש ולהיפגש עם כל מה שיש ולאפשר לו מקום.
המפגשים הקבוצתיים כוללים תרגול מדיטציה, שיח ושיתוף, לימוד טקסטים, מפגשים, הרצאות וסדנאות לאורך השנה.

ההשתתפות מותנית בשיחה אישית מקדימה. מוזמנים באהבה ליצור קשר: 054-6724777

יצירת קשר

054-6724777

הזדמנויות קרובות להיפגש