מפגשי התמודדות עם אובדן ואבל

טלי הלמן - מור; פסיכותרפיה והנחיית קבוצות בדרך המדיטציה
 

תהליכי פרידה ואבל הנם תהליכים ארוכים, המציבים בפנינו התמודדות עם תחושות מורכבות ועוצמתיות שמשנות את חיינו ואת המציאות הפנימית והחיצונית בה אנו חיים.

החיים החדשים מלווים בתחושת געגוע וחוסר, איבוד משמעות וקרקע יציבה ועוד. לכל אלו, מתלווה, פעמים רבות,תחושת ניתוק מתוך המרקם החברתי והאנושי המלווה בבדידות קשה.
התפישה הבודהיסטית, יחד עם גישת החיים שהיא מביאה, מזמינה אותנו להיזכר שאהבה לאדם ואבל על מותו, הם חלק בלתי נפרד מהיותנו בני-אנוש.


עם האימון והתרגול, הלב לומד להחפתח, גם אל מול הכאב הגדול. האפשרות שלנו לגעת בעדינות במקומות הכואבים, לקבל אותם כחלק בלתי נפרד מחיינו, להכיר בגלים המשתנים של התחושות ושל הרגשות ולהתמסר להם, מאפשרים לנו, אט אט לחזור לנשום. לחזור אל חיק ההוויה האוהבת של האנשות ולהרגיש את החיים עצמם. עם כל מה שהם מביאים אלינו.

 

אני עוסקת בעולם האובדן והאבל כעשור. במסגרת עבודתי אני מלווה תהליכי טיפול אישיים, זוכה ללוות ולהנחות קבוצות אובדן ואבל, מכשירה מטפלים ומרצה במוסדות אקדמאים.

אני מובילה ומנחה את תחום ההתמודדות עם אובדן ואבל ברוח בודהיסטית במסגרת עמותת "שותפים למסע".

קבוצת תרגול ושיח ברוח בודהיסטי - להתמודדות עם אובדן ואבל

במסגרת "שותפים למסע"

קבוצת ימי שני אחת לשבועיים, 9:30-11:30, נתניה
לקבוצות נוספות במסגרת 'שותפים למסע' אפשר להיכנס לאתר שותפים למסע.


הקבוצה מהווה מרחב של מפגש לבבי ורך, המשותף לאנשים שמתמודדים עם אובדן (ללא קשר לזמן שעבר מאז). יחד נבדוק איך והאם החכמה והתרגול הבודהיסטי יכולים לעמוד לרשותנו בהתמודדות המורכבת והרגישה הזו – התמודדות עם פרידה. ובעיקר, מתאפשר מרחב שבו מותר לפגוש ולהיפגש עם כל מה שיש ולאפשר לו מקום.


המפגשים הקבוצתיים כוללים תרגול מדיטציה, שיח ושיתוף, לימוד טקסטים, מפגשים, הרצאות וסדנאות לאורך השנה.

ההשתתפות מותנית בשיחה אישית מקדימה. מוזמנים באהבה לשלוח אלינו פנייה במייל shutafim.grief@gmail.com ונחזור אליך בהקדם.